აკადემიის რექტორი სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა ესპანეთის სამეფოს სამხედრო აკადემიაში
აკადემიის რექტორი, ბრიგადის გენერალი მამია ბალახაძე სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა ესპანეთის სამეფოს სამხედრო აკადემიაში და ესპანეთის გაერთიანებული შტაბის კოლეჯში.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიის წარმომადგენლებს ესპანეთის სამეფოს სამხედრო აკადემიაში კომენდანტმა, გენერალმა მანუელ პერეს ლოპესმა უმასპინძლა. ვიზიტის ფარგლებში გაიმართა გაცნობითი და სამუშაო სახის შეხვედრები, სადაც მხარეებმა წარადგინეს საკუთარი საგანმანათლებლო დაწესებულებები და სამომავლო თანამშრომლობის გეგმებზე ისაუბრეს. შეხვედრები ორიენტირებული იყო ისეთ საკითხებზე, როგორიცაა სასწავლო პროგრამები, სწავლების დაგეგმვის, აღსრულების და შეფასების მეთოდები, საერთაშორისო ღონისძიებები, გაცვლითი პროგრამები აკადემიის პირადი შემადგენლობისთვის, თანამშრომლობა ერასმუს+ პროგრამის ფარგლებში.
ვიზიტის განმავლობაში შეხვედრები ასევე ჩატარდა ესპანეთის სამეფოს ეროვნული თავდაცვის უმაღლესი სწავლებების ცენტრში, სადაც აკადემიის დელეგაციას უმასპინძლა სამეთაურო საშტაბო კოლეჯის მეთაურმა ბრიგადის გენერალმა, ხუან რამონ საბატე არაგონესმა. აკადემიის წარმომადგენლები გაეცნენ კოლეჯის ძირითად მიზნებს და ამოცანებს, სასწავლო პროგრამებს, საგანმანათლებლო პროცესის ორგანიზების სისტემას.
შეხვედრაზე ასევე განხილული იყო სამომავლო თანამშრომლობის სფეროები, საერთაშორისო მოდულები და ერთობლივი სწავლებები, სხვადასხვა საგანმანათლებლო კურსებში პარტნიორისა და სასწავლო დაწესებულებების წარმომადგენლების ჩართვის შესაძლებლობები, რაც ხელს შეუწყობს მათ პროფესიულ განვითარებას.
ასეთი სახის აქტივობები ავითარებს საქმიან და მეგობრულ ურთიერთობებს უმაღლეს სამხედრო სასწავლებლებს შორის, საფუძველს უყრის სამომავლო თანამშრომლობის განმტკიცებას და საერთაშორისო ურთიერთობების განვითარებას.

The Rector of the Academy visited the Military Academy and the Joint Staff College of Spain
The Rector of the Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze visited the Military Academy and the Joint Staff College of Spain.
The representatives of the National Defence Academy were hosted by the commandant of the Spanish Military Academy, General Manuel Perez Lopez. In the framework of the visit, introductory and working meetings were held, where the parties presented their educational institutions and discussed plans for future cooperation. The sessions focused on such issues as academic programs, teaching planning, implementation and evaluation methods, international events, exchange programs for the personnel of the Academy, cooperation within the Erasmus+ program, etc.
During the visit, meetings were also held at the Higher Education Center of the Spanish National Defence, where the Academy delegation was hosted by Brigadier General Juan Ramon Sabate Aragones, Commander of the Command and Staff College. The representatives of the academy got acquainted with the main goals and objectives of the college, educational programs, and the system of organising the educational process.
At the meeting, the parties also discussed future cooperation, international modules, joint studies, and opportunities to involve representatives of partners and educational institutions in various academic courses, contributing to their professional development.
Such activities foster business and friendly relationships among higher military schools, laying the groundwork for strengthening future cooperation and the development of international relations.