საქართველოს დავით აღმაშენებლის სახელობის ეროვნული  თავდაცვის აკადემიის დელეგაცია აკადემიის რექტორის მოადგილის პოლკოვნიკ ზურაბ ზერეკიძის ხელმძღვანელობით სამუშაო ვიზიტით იმყოფებოდა, აზერბაიჯანის ეროვნულ თავდაცვის უნივერსიტეტში.
ვიზიტის ფარგლებში შეხვედრა გაიმართა აზერბაიჯანის ეროვნული თავდაცვის უნივერსიტეტის რექტორის მოადგილე გენერალ-მაიორ არიფ ჰასანოვთან, რომელმაც წარადგინა გაცნობითი სახის პრეზენტაცია უნივერსიტეტის ისტორიაზე, საგანმანათლებლო სისტემაზე და სამხედრო განათლების სფეროში განხორციელებულ რეფორმებზე. შეხვედრის დროს აგრეთვე განიხილეს სამხედრო განათლების სფეროში ორმხრივი თანამშრომლობის შესახებ.
სამუშაო ვიზიტის მიმდინარეობისას აკადემიის დელეგაცია ესტუმრა აზერბაიჯანის რესპუბლიკის ჯამშიდ ნახჩევანსკის სახელობის სამხედრო ლიცეუმს და ჰეიდარ ალიევის სახელობის სამხედრო ინსტიტუტს, სადაც აკადემიის დელეგაციას უმასპინძლეს სამხედრო სასწავლო დაწესებულებების ხელმძღვანელმა პირებმა. შეხვედრების მიმდინარეობისას მხარეებმა ერთმანეთს გაცნობითი სახის პრეზენტაციები წარუდგინეს და სამხედრო-აკადემიური საქმიანობის შესახებ ისაუბრეს.
აღნიშნული შეხვედრების ფორმატი ამყარებს პარტნიორულ კავშირებს საქართველოს მეზობელ ქვეყნებთან სამხედრო განათლების სფეროში. აკადემიისთვის უმნიშვნელოვანესია მსგავსი თანამშრომლობის ფორმატში სამუშაო შეხვედრების გამართვა გამოცდილების გაზიარების თვალსაზრისით.

The delegation representing the David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia, under the leadership of Colonel Zurab Zerekidze, the Deputy Rector of the Academy, recently conducted an official visit to the National Defence University of Azerbaijan to engage in collaborative discussions.
During the visit, a meeting took place with Major General Arif Hasanov, the Deputy Rector of the Azerbaijan National Defence University. Hasanov provided an overview of the University’s history, educational system, and the reforms implemented in military education. The discussion also covered the potential for bilateral cooperation in military education.
During their working visit, the delegation from the Academy toured the Jamshid Nakhchivansky Military Lyceum and the Heydar Aliyev Military Institute in the Republic of Azerbaijan. The heads of these military educational institutions received the delegation. Both parties made introductory presentations and discussed their military-academic activities during the meetings.
The format of these meetings enhances the partnerships between Georgia and its neighboring countries in military education. It is crucial for the Academy to conduct working meetings in this collaborative format to facilitate the sharing of experiences