საქართველოს პრეზიდენტი მიხეილ ყაველაშვილი დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიას  ესტუმრა.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში თავდაცვის ძალების უმაღლეს მთავარსარდალს ვიცე-პრემიერმა, თავდაცვის მინისტრმა ირაკლი ჩიქოვანმა, თავდაცვის ძალების მეთაურმა, გენერალ-მაიორმა გიორგი მათიაშვილმა და უწყების სხვა ხელმძღვანელმა პირებმა უმასპინძლეს.
პრეზიდენტს აკადემიის რექტორმა, ბრიგადის გენერალმა მამია ბალახაძემ სამხედრო სასწავლებლის სტრუქტურა, მიზნები და ამოცანები გააცნო. მიხეილ ყაველაშვილმა იუნკერების საცხოვრებელი ყაზარმები, საკლასო ოთახები, ლაზარეთი, რეკრეაციული და სპორტული სივრცეები, ასევე, აკადემიის  მუზეუმი დაათვალიერა და სტუმრების წიგნში ჩანაწერიც დატოვა.

President of Georgia, Mikheil Kavelashvili, visited the David Agmashenebeli National Defence Academy of Georgia
President of Georgia, Mikheil Kavelashvili, visited the David Agmashenebeli National Defence Academy of Georgia. During his visit, he was welcomed by Vice Prime Minister, Minister of Defence Irakli Chikovani, Commander of the Defence Forces Major General Giorgi Matiashvili, and other senior officials of the institution.
The Rector of the Academy, Brigadier General Mamia Balakhadze, provided the President with an overview of the Academy's structure, goals, and objectives. Mikheil Kavelashvili toured various facilities, including the Junkers’ dormitories, classrooms, medical center, recreational and sports areas, as well as the Academy's museum. He also left a note in the guest book.