აკადემიაში რეზერვის უმცროსი ოფიცრის ნებაყოფლობითი სამხედრო მომზადების პროგრამაზე საბუთების მიღება იწყება
2025 წლის 6 მაისიდან 19 აგვისტოს ჩათვლით სსიპ - დავით აღმაშენებლის სახელობის საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში რეზერვის უმცროსი ოფიცრის ნებაყოფლობითი სამხედრო მომზადების პროგრამაზე საბუთების მიღება იწყება.
პროგრამაზე საკუთარი სურვილით, სამხედრო მოსამსახურის სტატუსის მინიჭების გარეშე, კონტრაქტის საფუძველზე მიიღებიან:
30 წლამდე ასაკის საქართველოს მოქალაქეები, რომლებიც არიან ავტორიზებული უმაღლესი საგანმანათლებლო დაწესებულების მე-3 და მე-4 კურსის აქტიური სტატუსის მქონე სტუდენტები.
ბაკალავრის აკადემიური ხარისხის მქონე პირები.
სასწავლო პროცესი განხორციელდება ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში 2 წლის განმავლობაში.
პროგრამის წარმატებით დასრულების შემდეგ, სამხედრო ვალდებულების მქონე პირს ეროვნული სამხედრო სამსახური გავლილად ჩაეთვლება.
პროგრამაზე ჩასარიცხი კანდიდატების შერჩევას უზრუნველყოფს კანდიდატთა მიმღები კომისია.
შერჩევა განხორციელდება:
ფიზიკური მომზადების დონის დასადგენი ნორმატივის, ფსიქოლოგიური, სამედიცინო და სპეციალური შემოწმების შედეგების გათვალისწინებით.
სამხედრო მომზადების პროგრამაზე საბუთების მიღება იწარმოებს 6 მაისიდან 19 აგვისტოს ჩათვლით, ქალაქ გორში, საქართველოს ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში.
2025-2027 სასწავლო წლის რეზერვის უმცროსი ოფიცრის ნებაყოფლობითი სამხედრო მომზადების პროგრამაზე, სასწავლო პროცესი დაიწყება 2025 წლის პირველი სექტემბრიდან.

The voluntary military training program
From May 6 to August 19, 2025, the voluntary military training program for junior reserve officers at the LEPL David Aghmashenebeli National Defence Academy of Georgia will start accepting applications.
The program is open to individuals who meet the following criteria and will be recruited on a voluntary and contractual basis, without being granted military serviceman status:
Georgian citizens under the age of 30 who are current students in their 3rd or 4th year at an accredited higher educational institution.
Individuals who hold a bachelor's degree.
The educational process will take place at the National Defence Academy and will last for two years.
Upon successful completion of the program, participants will be recognized as having fulfilled their national military service obligations.
The Candidate Admissions Commission will oversee the selection of candidates for enrollment in the program.
This selection will consider:
Norms for assessing physical fitness, as well as the results of psychological, medical, and special examinations.
Applications for the military training program will be accepted from May 6 to August 19 at the National Defence Academy of Georgia in Gori. The training for the reserve junior officer voluntary military training program for the 2025-2027 academic year is scheduled to begin on September 1, 2025.