ეროვნული თავდაცვის აკადემიის საგანმანათლებლო პროგრამების პოპულარიზაციის, საკანდიდატო კურსზე მსმენელების მოზიდვის და აკადემიის შესახებ ცნობადობის გაზრდის მიზნით უმცროს ოფიცერთა მომზადების სკოლის საკანდიდატო კურსის მსმენელებმა ქვეყნის მასშტაბით საზოგადოების თავშეყრის ადგილებში გაავრცელეს აკადემიის და საკანდიდატო კურსის შესახებ საინფორმაციო-სარეკლამო ბუკლეტები.
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში საკანადიდატო კურსზე საბუთების მიღება მიმდინარეობს. აღნიშნულ კურსზე ჩასარიცხმა კანდიდატებმა საბუთები უნდა წარმოადგინონ2025 წლის 26ივნისის ჩათვლითშემდეგ მისამართზე ქ. გორი, ცხინვალის გზატკეცილი მე-3 კილომეტრი.კურსზე მიიღებიან:
➤ უმაღლესი განათლების მქონე საქართველოს მოქალაქეები, რომლებსაც არ გაუვლიათ წვევამდელთა ეროვნული სამხედრო სამსახური, იმყოფებიან წვევამდელთა ეროვნული სამხედრო სამსახურის აღრიცხვაზე და არ შესრულებიათ 27 წელი.
➤ ქალები, რომლებიც არ იმყოფებიან წვევამდელთა ეროვნული სამხედრო სამსახურის აღრიცხვაზე;
➤ უმაღლესი განათლების მქონე, რეზერვში (რიგითები, კაპრალები, სერჟანტები) მყოფი საქართველოს მოქალაქეები 30 წლის ჩათვლით;
➤ უმაღლესი განათლების მქონე, პროფესიულ საკონტრაქტო სამხედრო სამსახურში მყოფი (რიგითები, კაპრალები, სერჟანტები) საქართველოს მოქალაქეები 30 წლის ჩათვლით;
➤ სამედიცინო განათლების და ექიმის შესაბამისი სერტიფიკატის მქონე პირები 35 წლის ჩათვლით.
➤ უმაღლესი განათლების მქონე ეროვნული გვარდიის ტერიტორიულ რეზერვში მყოფი (რიგითები, კაპრალები, სერჟანტები) საქართველოს მოქალაქეები 30 წლის ჩათვლით;

Distribution of informational and advertising brochures
In order to popularize the educational programs of the National Defense Academy, attract students to the Candidate Course, and increase awareness about the Academy, candidates from the Junior Officer Training School distributed informational and advertising booklets about the Academy and the Candidate Course in public places.
Applications for the Candidate Course at the National Defence Academy are now being accepted. Interested candidates must submit their applications by June 26, 2025, to the following address: Gori, 3rd kilometer of Tskhinvali Highway.
The course will be attended by:
Georgian citizens with higher education who have not completed their National Military Service, are registered for National Military Service, and are under 27 years old.
Women who are not registered for the National Military Service.
Georgian citizens with higher education who are in the military reserve (privates, corporals, and sergeants) and are up to 30 years old.
Georgian citizens with higher education who are serving in professional contract military service (privates, corporals, and sergeants) and are up to 30 years old.
Individuals with medical education, holding a relevant doctor’s certificate, who are up to 35 years old.
Georgian citizens with higher education who are part of the territorial reserve of the National Guard (privates, corporals, and sergeants) and are up to 30 years old.