ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას პარაოლიმპიელი ჩემპიონი ქენდის ქეიბლი ესტუმრა. ქალბატონი ქენდის ქეიბლი არის ერთ-ერთი წარმატებული ათლეტი მსოფლიოში. 1984-1990 წლებში იგი დასახელებული იყო, როგორც ნომერ პირველი - ეტლით რბოლაში.
ვიზიტის ფარგლებში, სტუმარმა აკადემიის იუნკერებსა და ავღანეთის მისიაში დაჭრილ სამხედრო მოსამსახურეებს ლექცია ჩაუტარა. ლექციის მთავარი თემა უნარშეზღუდული ადამიანები და სპორტი იყო. ქალბატონმა ქენდისმა, როგორც პარაოლიმპიური თამაშების ცხრა გზის ოქროს მედალოსანმა და ზაფხულის ოლიმპიური თამაშების ორგზის მედალოსანმა მსმენელებს პირადი გამოცდილება გაუზიარა.
ლექციის ბოლოს, იუნკერებმა მონაწილეობა მიიღეს ეტლებით რბოლასა და სირთულეების გადალახვაში.
შეხვედრას ესწრებოდნენ საქართველოს თავდაცვის სამინისტროს მინისტრის მოადგილე, ქაბატონი თამარ ქაროსანიძე და ამერიკის საელჩოს კულტურის ატაშე, ბატონი ჯეიმს დუი.

Paralympic Champion at NDA
Paralympic Champion Candace Cable visited NDA. Candace Cable is one of today’s most successful world athletes. From 1984 to 1990 she has been ranked number one nationally in wheelchair racing competition.
In the framework of the visit, Candace delivered the lecture to the NDA Junkers and the wounded military servicemen. The main topic of the lecture was the disabled people and sports. Candace cable as the winner of nine Paralympic Gold medals and two Olympic medals shared her experience with the listeners.
After the lecture, Junkers participated in the wheelchair competition and in overcoming the barriers.
Deputy Defence Minister of the Ministry of Defence of Georgia, Mrs. Tamar Karosanidze and the cultural Attaché of the U.S. Embassy, Mr. James Douie attended the meeting.