დღეს, საქართველოს განათლებისა და მეცნიერებათა სამინისტროს მიერ ორგანიზებული პროექტების „ქართული ენა მომავალი წარმატებისთვის“ და „ვასწავლოთ ქართული, როგორც მეორე ენა“ ფარგლებში, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას სსიპ - მარნეულის მუნიციპალიტეტის სოფელ საბირკენდის №1 საჯარო სკოლის მოსწავლეები ესტუმრნენ.
საჯარო სკოლის მოსწავლეები ეროვნული თავდაცვის აკადემიის საბაკალავრო სკოლის მე-2 კურსის იუნკერებს შეხვდნენ. შეხვედრა გაცნობით ხასიათს ატარებდა. სასწავლო ბატალიონის მეთაურმა, უფროსმა ლეიტენანტმა ლაშა ოდილავაძემ სტუმრებს აკადემიის სტრუქტურა და საქმიანობა გააცნო. მან ასევე ისაუბრა იუნკერების დღის განრიგის, აქტივობების, აკადემიაში მიღების, სტიპენდიის, გაცვლითი პროგრამების, დათხოვნისა და კონტრაქტის პირობების შესახებ.

Today, in the framework of the projects “Georgian Language for the future success” and the “Learn Georgian, as the second Language” of the Ministry of Education and Science of Georgia, the pupils of the LEPL - Marneuli Municipality Village Sabirkendi №1 Public School visited NDA.
Public School students met with the 2nd year Bachelor School Junkers. The meeting had an introductory nature. Commander of Training Battalion, Senior Lieutenant Lasha Odilavadze introduced to the guests the NDA structure. He also discussed the Junkers’ everyday routine, activities, entry requirements, scholarships, exchange programmes, day offs and the contract.