ლიტვის რესპუბლიკის თავდაცვის მინისტრის ვიზიტი აკადემიაში
საქართველოში ოფიციალური ვიზიტის ფარგლებში, დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდა ლიტვის რესპუბლიკის თავდაცვის მინისტრი, ბატონი იუზას ოლეკასი.
ლიტველ სტუმარს აკადემიის რექტორმა, ბატონმა ზურაბ აგლაძემ უმასპინძლა. შეხვედრაზე აკადემიის რექტორმა ლიტვის თავდაცვის მინისტრს აკადემიის დაარსების ისტორია, სტრუქტურა, არსებული სამხედრო და სამოქალაქო სკოლები და სამომავლო გეგმები გააცნო. მხარეებმა ასევე მიმოიხილეს ლიტვის სამხედრო აკადემიასა და ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას შორის გაფორმებული მემორანდუმი.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდნენ საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე, ბატონი მიხეილ დარჩიაშვილი და შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის უფროსის პირველი მოადგილე, ბრიგადის გენერალი ვლადიმერ ჩაჩიბაია.

Minister of Defence of the Republic of Lithuania at NDA
In the framework of the official visit in Georgia, today, the Minister of Defence of the Republic of Lithuania, Mr. Juozas Olekas visited NDA.
The Rector of NDA, Mr. Zurab Agladze hosted the Lithuanian Guest. During the meeting, the Rector of NDA introduced to the Lithuanian Defence Minister the history and structure of the Academy, existing Military and Civilian Schools and the future activities. The parties also discussed the memorandum signed between the Military Academy of Lithuania and the National Defence Academy.
The Deputy Minister of Defence, Mr. Mikheil Darchiashvili and First Deputy Chief of Staff, Brigadier-General Vladimer Chachibaia also attended the meeting.