დღეს, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიაში სტუმრად იმყოფებოდნენ არაკომერციული ორგანიზაცია „რანდი“-ს ექსპერტები საკადრო პოლიტიკის საკითხებში. აღნიშნული ორგანიზაცია სამთავრობო უწყებებს ეხმარება საფუძვლიან კვლევასა და ანალიზზე დაფუძნებით გააუმჯობესონ მათი პოლიტიკა.
საკადრო პოლიტიკის საკითხების გაუმჯობესებასთან დაკავშირებით თავდაცვის სამინისტროს ადამიანური რესურსების მართვისა და პროფესიული განვითარების და გენერალური შტაბის J-1 პირადი შემადგენლობის დეპარტამენტები მჭიდროდ თანამშრომლობენ ამერიკელ ექსპერტებთან.
დღევანდელი ვიზიტის ფარგლებში, ამერიკელი ექსპერტები გაეცნენ აკადემიის ადამიანური რესურსების მართვის განყოფილების საკადრო პოლიტიკას, საქმიანობასა და სამინისტროს ადამიანური რესურსების მართვისა და პროფესიული განვითარების და გენერალური შტაბის J-1 პირადი შემადგენლობის დეპარტამენტებთან თანამშრომლობის შედეგად განხორციელებულ ღონისძიებებს. მათ ასევე მიეცათ საშალება დაეთვალიერებინათ აკადემიის მატერიალურ-ტექნიკური ბაზა.

Today, the experts of the nonprofit corporation RAND visited the National Defence Academy. The RAND Corporation helps government entities to improve policy and decision making through research and analysis.
Human Resource Management and Professional Development Department of the Ministry of Defence of Georgia and the J-1 Personnel Department of the General Staff is closely working with the American experts on the personnel policy issues.
In the framework of today’s visit, the American experts familiarized themselves with the personnel policy and work of the NDA Human Resource Management Section, as well as the activities carried out by the cooperation with the Human Resource Management and Professional Development Department of MoD and the J-1 Personnel Department of the General Staff. They also had an opportunity to view the Academy material-technical base.