თავდაცვის მინისტრმა ვეტერანებს გამარჯვების დღე მიულოცა
ფაშიზმზე გამარჯვებიდან 70 წელი გავიდა. გამარჯვების დღე ვაკის პარკში შეკრებილ მეორე მსოფლიო ომის ვეტერანებს საქართველოს პრეზიდენტმა გიორგი მარგველაშვილმა, პრემიერ-მინისტრმა ირაკლი ღარიბაშილმა, თავდაცვის მინისტრმა თინათინ ხიდაშელმა და საქართველოს შეიარაღებული ძალების გენერალური შტაბის უფროსმა, გენერალ მაიორმა ვახტანგ კაპანაძემ მიულოცეს.
საქართველოს პრემიერ-მინისტრმა და თავდაცვის უწყების ხელმძღვანელმა ვაკის პარკში შეკრებილ ომის ვეტერანებს სიტყვით მიმართეს და მათ ღვაწლზე ისაუბრეს.
თინათინ ხიდაშელმა ვეტერანებს მხარდაჭერა აღუთქვა. თავდაცვის მინისტრმა მსოფლიოში მშვიდობის მნიშვნელობაზე გაამახვილა ყურადღება და აღნიშნა, რომ საქართველოს ხელისუფლების ერთ-ერთი პრიორიტეტი მშვიდობის უზრუნველყოფაა: „მე ყოველ წელს მოვდივარ აქ. ეს არის ერთ-ერთი ყველაზე მნიშვნელოვანი დღე ჩემთვის. ფაშიზმის წინააღმდეგ ბრძოლა, ამ შემთხვევაში ექსტრემიზმის წინააღმდეგ ბრძოლა, სამწუხაროდ, მსოფლიოსთვის დღესაც ისეთივე პრიორიტეტია, როგორც რამდენიმე ათეული წლის წინ. ომი ყველაზე უფრო დიდი შეცდომაა, რაც კი შეიძლება კაცობრიობამ, სახელმწიფოებმა დაუშვან. დღევანდელი დღე გვახსენებს სწორედ იმას, რომ ეს აღარ უნდა დავუშვათ და ყველა კეთილი ნების სახელმწიფომ ყველაფერი უნდა გააკეთოს იმისთვის, რომ ადამიანები აღარ იღუპებოდნენ. 21-ე საუკუნეში სხვა ფორმებით უნდა მოვახერხოთ ურთიერთობების გარკვევა", - განაცხადა თინათინ ხიდაშელმა.
მოგვიანებით თავდაცვის მინისტრი და ხელისუფლების სხვა წარმომადგენლები ვაკის პარკში შეკრებილ ვეტერანებს გაესაუბრნენ.

70 years passed after the victory over fascism. President of Georgia Giorgi Margvelashvili, Prime Minister Irakli Garibashvili, Defence Minister Tinatin Khidasheli and Chief of General Staff of the Georgian Armed Forces, Major General Vakhtang Kapanadze congratulated the veterans of the World War II on the Victory Day.
Prime Minister and Defence Minister addressed the veterans gathered in Vake Park and outlined their merit.
Tinatin Khidasheli pledged the veterans support. She highlighted importance of peace all over the world and focused on provision of peace as one of the priorities of the Government of Georgia. “May 9 is a very important day for me. Fight against fascism, fight against extremism is the same priority for the international community now as it was several decades ago. War is the greatest mistake that states could make. This day reminds us that each state should do its best to provide peace all over the world. In the 21st century all states should resolve any kind of conflicts in peaceful way”, outlined Tinatin Khidasheli.