აკადემიამ შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტთან მემორანდუმი გააფორმა
დღეს, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორის მოვალეობის შემსრულებელი, ვიცე-პოლკოვნიკი ვასილ კოპეიკინი შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტის რექტორს, პროფესორ, დოქტორს ილიას ჩილოღლუს შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა აკადემიასა და უნივერსიტეტს შორის თანამშრომლობის გაღრმავების შესაძლებლობებსა და ახალ ინიციატივებზე ისაუბრეს.
დღესვე, ეროვნულ თავდაცვის აკადემიასა და შავი ზღვის საერთაშორისო უნივერსიტეტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. დოკუმენტს ხელი უმაღლესი სასწავლებლების რექტორებმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ვასილ კოპეიკინმა და  პროფესორ, დოქტორმა ილიას ჩილოღლუმ მოაწერეს.
მემორანდუმის თანახმად აკადემიასა და უნივერსიტეტს შორის განხორციელდება ერთობლივი კვლევითი პროექტები, საგანმანათლებლო და პროფესორ-მასწავლებელთა კვალიფიკაციის ამაღლებისა და პროფესიული განვითარების პროგრამები.

National Defence Academy signed the Memorandum of Understanding with the International Black Sea University
Today, the Acting Rector of NDA, Lieutenant-Colonel met with the Rector of the International Black See University, Professor, Doctor Ilyas Ciloglu.
During the meeting, the parties discussed the opportunities for cooperation development and the new initiatives.
The Memorandum of Understanding was signed between the National Defence Academy and the International Black Sea University. In the framework of MoU, NDA and IBSU will carry out joint research projects, educational and professors-teachers’ professional development programmes.