დღეს, ლიტერატურულ-საგანმანათლებლო პროექტის „ცოცხალი წიგნები“ ფარგლებში ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას ცნობილი ქართველი მწერლები და პოეტები ესტუმრნენ. ბათუ დანელია, დათო ტურაშვილი, ბესარიონ სოლომონაშვილი, ბესო ხვედელიძე, ლელა ცუცქირიძე, მანონ ბულისკერია და მარიამ წიკლაური აკადემიის იუნკერებს შეხვდნენ და მათ თავიანთი შემოქმედება გააცნეს.
შეხვედრას ასევე ესწრებოდა საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის მინისტრის მრჩეველი, ქალბატონი ქეთევან დუმბაძე.
მწერლებთან და პოეტებთან შეხვედრამ იუნკერებში დიდი ინტერესი გამოიწვია. მომავალი ოფიცრები სტუმრების ლექსებსა და მოთხრობებს დაახლოებით ორი საათის განმავლობაში ისმენდნენ. იუნკერთა ბატალიონის მესამე კურსის იუნკერმა ლევან მუშკუდიანმა სტუმრებს საკუთარი შემოქმედებაც გააცნო.
შეხვედრის დასრულების შემდეგ სტუმრებმა აკადემიას საჩუქრად სხვადასხვა თემატიკისა და პროექტის ფარგლებში გამოცემული წიგნები გადასცეს.
პროექტი „ცოცხალი წიგნები“ თავდაცვისა და კულტურის სამინისტროებს შორის გაფორმებული მემორანდუმის საფუძველზე ხორციელდება.

Project “Live Books”
Today, in the framework of the literary-educational project “Live Books” famous Georgian poets and writers visited the National Defence Academy. Batu Danelia, Dato Turashvili, Besarion Solomonashvili, Beso Khvedelidze, Lela Tsutskiridze, Manon Buliskeria and Mariam Tsiklauri met with the NDA Junkers and introduced to them their work.
The Advisor to the Minister of Culture and Monument Protection of Georgia, Mrs. Ketevan Dumbadze also attended the meeting.
Meeting with the poets and writers found great interest among Junkers. Future Officers spent around two hours listening to poems and stories. Third year Junker of the Junkers’ Battalion also had an opportunity to share his work with the guests.
After the meeting the guests gifted to the Academy the works of various authors and the books published within this project.
The project “Alive Books in the Army” is carried out under the memorandum signed between the Ministry of Defence of Georgia and the Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia.