საქართველოს თავდაცვის მინისტრის ბრძანებით, ეროვნული თავდაცვის აკადემიის კომენდანტის თანამდებობა ვიცე-პოლკოვნიკმა ზეზვა ლიპარტელიანმა დაიკავა.
აკადემიის რექტორმა, ვიცე-პოლკოვნიკმა ზაზა ჯაფარიძემ აკადემიის თანამშრომლებს ახალი კომენდანტი წარუდგინა და მას მომავალ საქმიანობაში წარმატებები უსურვა.
ვიცე-პოლკოვნიკ ლიპარტელიანს აკადემიის კომენდანტის თანამდებობაზე დანიშვნამდე დიდი ბრიტანეთის გაერთიანებულ სამეფოში საქართველოს თავდაცვის ატაშეს თანამდებობა ეკავა.
სხვადასხვა პერიოდში ვიცე-პოლკოვნიკი ლიპარტელიანი მუშაობდა სამეთაურო-საშტაბო კოლეჯის მოსამზადებელი კურსის უფროსისა და აშშ-ს ცენტრალურ სარდლობაში საქართველოს უმაღლესი სამხედრო წარმომადგენლის თანამდებობებზე. მას ასევე დაკავებული ჰქონდა სხვადასხვა სამეთაურო და საშტაბო თანამდებობა. იგი მონაწილეობდა ერაყში მშვიდობისა და აღდგენის ოპერაციაში.
ზეზვა ლიპარტელიანმა სამხედრო განათლება აშშ-ის სამეთაურო-საშტაბო კოლეჯში მიიღო, ხოლო 2003-2004 წლებში საზღვაო ქვეითი ოფიცრის საწყისი მომზადების სკოლაში ოფიცრის საწყისი და ძირითადი კურსები გაიარა.

By the order of the Minister of Defence of Georgia, LTC Zezva Liparteliani was appointed as Commandant of the National Defence Academy.
The Rector of NDA, LTC Zaza Japaridze introduced to the DNA employees new Commandant and wished him success in his future endeavours.
Prior to his position at the National Defence Academy, LTC Zezva Liparteliani has worked as a Defence Attaché to UK and as a Head of the Preparatory Course of the Command and Staff College. He was also appointed as a Senior National Representative of Georgia in US CENTCOMM. He has an experience of working on various command and staff positions. LTC Liparteliani took part in Operation Iraqi Freedom.
LTC Liparteliani has obtained his military education at the US Command and General Staff College. In 2003-2004 he underwent Officer’s basic course at USMC Officer Basic Training School.