ეროვნული თავდაცვის აკადემიას ლიტვის მუდმივი წარმომადგენელი ნატოში კესტუტის იანკაუსკასი ესტუმრა. ლიტვის მუდმივმა წარმომადგენელმა ნატოში აკადემიის კომპლექსი დაათვალიერა და მსმენელებს შეხვდა. შეხვედრაზე სტუმარმა ჩიკაგოს სამიტის შედეგებზე და ნატო-საქართველოს ურთიერთობებზე ისაუბრა. შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში წარიმართა.
ლიტვის მუდმივი წარმომადგენელი ნატოში კესტუტის იანკაუსკასი ეროვნული თავდაცვის აკადემიას საქართველოში ნატოს კვირეულის ფარგლებში ესტუმრა. შეხვედრას ევროპულ და ევრო-ატლანტიკურ სტრუქტურებში ინტეგრაციის საკითხებში სახელმწიფო მინისტრის მოადგილე ელენე ხოშტარია, საქართველოს თავდაცვის მინისტრის მოადგილე ანდრო ბარნოვი და ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორი დავით ნარდაია დაესწრნენ.
”შეხვედრა საინტერესო და ინფორმაციული იყო. ლიტვის მუდმივმა წარმომადგენელმა ნატოში მიმოიხილა ჩიკაგოს სამიტი. გვესაუბრა იმ სიახლეების შესახებ რაც ჩიკაგოში იქნა განხილული, ასევე ალიანსის წინაშე არსებული თანამედროვე გამოწვევებისა და ნატო-საქართველოს თანამშრომლობის შესახებ. ჩვენთვის, მომავალი სამხედრო მოსამსახურეებისთვის განსაკუთრებით მნიშნელოვანია ჩრდილო-ატლანტიკურ ორგანიზაციასთან დაკავშირებული ინფორმაცია”. - განაცხადა შეხვედრის დასრულების შემდეგ აკადემიის მსმენელმა.

Permanent Representative of Lithuania to NATO Kęstutis Jankauskas has visited National Defence Academy. Mr. Jankauskas took a tour of the Academy complex and met with students there. During the meeting a Lithuanian official spoke of NATO-Georgia relations. Debates went on in a dialogue format.
The visit at the National Defence Academy has been carried out within the NATO Week underway in Georgia. The meeting was attended by Deputy State Minister for European and Euro-Atlantic Integration Elene Khoshtaria, Deputy Defence Minister Andro Barnovi and Academy Rector Davit Nardaia.
"The meeting was interesting and informational. Permanent Representative of Lithuania to NATO provided a review of the recently held Chicago Summit. He briefed us on a number of issues raised at the Summit, challenges posed by the Alliance and NATO-Georgia collaboration. For us, as future military servicemen, it is of utmost importance to get familiar with all the NATO-related information ", said an Academy attendee after the meeting.