საქართველოში ოფიციალური ვიზიტით ესტონეთის თავდაცვის მინისტრი იმყოფება. დღეს, ურმას რეინსალუ დავით აღმაშენებლის სახელობის ეროვნულ თავდაცვის აკადემიას ეწვია. ესტონეთის თავდაცვის სამინისტროს დელეგაციას ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა გოგა ქველაძემ უმასპინძლა. მან ესტონელ სტუმრებს აკადემიის ინფრასტრუქტურა დაათვალიერებინა და სასწავლო პროცესი გააცნო.
ესტონეთის თავდაცვის მინისტრი აკადემიის მსმენელებს შეხვდა და ლექცია წაუკითხა თემაზე „ესტონეთის გამოცდილება ნატოსთან: პარტნიორობიდან ალიანსის წევრობამდე“. ურმას რეინსალუსთან სტუდენტების შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმში გაგრძელდა.
საქართველოს სამხედრო განათლების სისტემაში მიმდინარე რეფორმები ესტონეთის თავდაცვის მინისტრს ეროვნული თავდაცვის აკადემიის რექტორმა გააცნო. გოგა ქველაძემ და ურმას რეინსალუმ განათლების სფეროში თანამშრომლობის სამომავლო გეგმებზე ისაუბრეს. ესტონეთი და საქართველო სამხედრო განათლების სფეროში წლების განმავლობაში თანამშრომლობენ. ესტონეთში მდებარე ბალტიის თავდაცვის კოლეჯში ქართველი ოფიცრები იღებენ განათლებას. ესტონელ სამხედროებს კი საშუალება აქვთ სამთო მომზადება საჩხერის PfP (პარტნირობა მშვიდობისათვის) მომზადების სკოლაში გაიარონ.
ესტონეთის თავდაცვის მინისტრი ურმას რეინსალუ საქართველოში ორდღიანი ოფიციალური ვიზიტით იმყოფება. ვიზიტის ფარგლებში იგი ქართველ კოლეგას დიმიტრი შაშკინს შეხვდა. მხარეებმა ქვეყნებს შორის ორმხრივი თანამშრომლობის გაღრმავების შესახებ ურთიერთგაგების მემორანდუმს მოაწერს ხელი.

Today, Urmas Reinsalu has arrived at the National Defence Academy. Rector Goga Kveladze hosted Estonian delegation. He showed the visitors Academy infrastructure and got them familiar with educational process.
Mr. Reinsalu met with students and delivered a lecture on “Estonian Experience with NATO: From partnership to membership”. The meeting went on in an interactive format.
The Academy Rector briefed Estonian Defence Minister on the reforms implemented in the military educational system. The sides talked on the future cooperation plans in the field of military education. In this area Georgia and Estonia have been cooperating for many years. In the Baltic Defence College in Estonia the Georgian officers are getting education. As for the Estonian military they are allowed to undergo training in the PfP Sachkhere Mountain Training School.
Mr. Reinsalu is staying in Georgia on a two day official visit. Within the visit, he met with his Georgian colleague Dimitri Shashkini. Ministers signed Memorandum of Understanding on enhancing bilateral cooperation.