ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში ბაკალავრიატის საგანმანათლებლო პროგრამებზე მიიღებიან:
ეროვნული თავდაცვის აკადემიაში საბაკალავრო საგანმანათლებლო პროგრამებზე მიიღებიან აბიტურიენტები, რომლებიც დარეგისტრირდებიან 2025 წლის ერთიანი ეროვნული გამოცდებისთვის ვებგვერდზე www.naec.ge, რეგისტრაციისას აირჩევენ აკადემიის ბაკალავრიატის საგანმანათლებლო პროგრამა/პროგრამებს  და რომლებსაც 2025 წელს არ უსრულდებათ 24 წელი.
აბიტურიენტთა საყურადღებოდ: აკადემიის შიდა შესარჩევი ტურების წარმატებით ვერ გავლის შემთხვევაში აკადემია აბიტურიენტებს რეკომენდაციას უწევს გააუქმოს რეგისტრაცია მის მიერ არჩეულ აკადემიის საგანმანათლებლო პროგრამებზე და მათ ნაცვლად დარეგისტრირდეს სხვა უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების საგანმანათლებლო პროგრამებზე ან რეგისტრაციის გავლის დროს აკადემიის საგანმანათლებლო პროგრამების გარდა დარეგისტრირდეს სხვა უმაღლესი სასწავლო დაწესებულებების საგანმანათლებლო პროგრამებზე, რომ აკადემიაში ვერ ჩარიცხვის შემთხვევაში  აბიტურიენტმა არ დაკარგოს მიმდინარე წელი.
• ერთიანი ეროვნული გამოცდების (www.naec.ge) სარეგისტრაციო განაცხადში ეროვნული თავდაცვის აკადემიის საგანმანათლებლო პროგრამების მითითების და არჩევის დროს რაიმე შეფერხების არსებობის შემთხვევაში აბიტურიენტებს შესაძლებლობა ექნებათ დახმარებისთვის მიმართონ ეროვნული თავდაცვის აკადემიის საზოგადოებასთან ურთიერთობის სამსახურს.
საკონტაქტო პირი: ბატონი ჯიმი კეკელაშვილი - 599 21 80 82;
I ეტაპი: აკადემიის შიდა შესარჩევი ტურები
1. აბიტურიენტები, რომლებიც წარმატებით გაივლიან ტესტირებას ფიზიკურ მომზადებაში (როგორ ჩავაბაროთ ფიზიკური მომზადების ტესტი სწორად).
ფიზიკური შესაბამისობის ტესტირება  მოიცავს: